شیر یکطرفه سوپاپ برنجی

 شیر یک طرفه آب یا به اختصار (check valve) گونه ای از طراحی شیرالات برنجی است که با استفاده از آن سیال فقط توانایی عبور از یک جهت  در سیستم لوله کشی ما را دارد و در صورت برگشت سوپاپ شیر یکطرفه ارس(آرساو فعلی) عمل کرده وبا اب بندی قوی اجازه برگشت سیال را نخواهد داد .

مکانیزم این عمل به این صورت است که سیال موجود از طرفی با فشار اوردن به فنر شیر یکطرفه یورک آرساو و به عقب راندن سوپاپ موجود در شیر موجب عبور سیال می‌شود اما در هنگامی که این عمل برعکس اتفاق بیافتد سوپاپ و فنر به حالت اولیه خود بازگشته و با استفاده از واشری که بر روی سوپاپ شیر خودکار تعبیه دیده شده عمل اب بندی را انجام داده و مانع برگشت سیال خلاف حرکت می‌شود.

جنس شیر یکطرفه سوپاپ برنجی همانطور که از اسم آن مشخص است از الیاژ با دوام و زیبای برنج MS58است که رنگ زیبای طلایی آن به دلیل رو تراشی محصولات در شیرخودکار آرساو قابل روئیت است.

 

قیمت شیر یکطرفه برنجی

قیمت شیر یکطرفه سوپاپی به گزینه های متفاوتی از قبیل کیفیت الیاژ برنج و کیفیت ساخت و وزن شیر یکطرفه برنجی و شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد و به دلیل نوسانات شدید بازار و مواد اولیه برای استعلام قیمت میتوانید از طریق لیست قیمت و یا تماس با واحد بازرگانی اقدام فرمایید با تشکر از همراهی و حسن انتخاب شما.

دلایلی که نباید از شیر یکطرفه سوپاپ پلاستیکی استفاده شود.

در اصل از اول پیدایش و تولید انبوه این نوع شیرهای یکطرفه سوپاپی طراحی انها به گونه ای بود که از یک سوپاپ پلاستیکی برای آن استفاده می‌شد که عمر مفید کمتری دارد و درصد خرابی آن نیز به دلیل مقاوم نبودن جنس پلاستیک در برابر فشار سیال و دمای سیال و…زیاد بود.

به این دلیل بود که مهندسان و طراحان شرکت آرساو به فکر تولید نمونه سوپاپ برنجی شیر یکطرفه سوپاپ برنجی این محصول برای اولین بار در ایران افتادند و به همت خداوند متعال موفق به تولید بهترین نمونه شیر یکطرفه سوپاپی شدند.

همچنین نمونه شیر یکطرفه سوپاپ پلاستیکی و یا شیر یکطرفه پلاستیکی آن در لیست محصولات ما قابل مشاهده است که مورد توصیه مصرف کننده نمی‌باشد.

انواع سایز شیر یکطرفه پمپ آب آرساو

 • شیر یک طرفه 1/2
 • شیر یکرطرفه سوپاپی3/4
 • شیر یکطرفه فنر دار 1 اینچ
 • شیر یکطرفه چک والو 1.1/4
 • شیر یک طرفه برنجی1.1/2
 • شیر یکطرفه سوپاپ برنجی 2 اینچ
 • شیر یکطرفه آرساو 2.1/2

بر حسب اینچ در مجموعه آرساو تولید میشود و از طریق منو لیست قیمت میتوانید ازقیمت شیر یکطرفه برنجی دو اینچ سوپاپ برنجی با خبر باشید

در ادامه میپردازیم به اجزای تشکیل دهنده شیر یکطرفه ویژگی شیر یکطرفه سوپاپی آرساو قیمت شیر یکطرفه 1/2 اینچ قیمت شیر یک طرفه 3/4 قیمت شیر یکطرفه 1 اینچ و چگونگی قیمت گذاری آن.

شیر یکطرفه سوپاپ برنجی

ویژگی های شیریکطرفه آرساو

 1. اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن اشاره شود سوپاپ برنجی این محصول میباشد که فوق العاده مستحکم و منحصر به فرد برای ارائه بهترین راندمان است.
 2. لاستیک سوپاپ ار جنس NBRگریدA که بهترین انعطاف و حالت پذیری ممکن را برای آب بندی مناسب شیر یکطرفه سوپاپ برنجی ارس به همراه دارد.
 3. ضخامت دیواره کلی شیر یکطرفه آرساو بسیار مطلوب بوده و به  این دلیل مقاوم در هر شرایط جوی و اب و هوایی می‌باشد.
 4. این محصول دارای رینگ تقویتی دور تا دور آن برای مقاومت در برابر ترک خوردگی به هنگام یخ زدگی می‌باشد.
 5. جنس فنر بکار رفته در شیرخودکار ارس از استیل ضد زنگ بوده که از این رو از فرسایش و خراب شدن فنرجلوگیری می‌کند.
 6. طراحی استپ رزوه جهت محافظت از نشیمنگاه سوپاپ در برابر فشار لوله در هنگام نصب
 7. اچار خور SW قوی و بلند جهت سهولت و مقاومت کافی در هنگام نصب شیریکطرفه
 8. حروف برجسته جهت خوانا بودن مشخصات فنی بر روی بدنه محصول
 9. دمای کاری بالا جهت استفاده در مسیرحرکت اب گرم

10- استفاده از بهترین و با کیفیت ترین الیاژ برنج  برای تولید شیریک طرفه فنری آرساو

12-ابکاری نیکل این محصول ک موجب بهداشتی بودن و زیبایی شیر الات برنجی می‌شود.

13- سطح مناسب لاستیک و نشیمن گاه شیرسوپاپی فنردار جهت اب بندی بهتر

13- دارای گواهینامه ملی استاندارد و ضمانت 5 ساله می‌باشد .

شیر یکطرفه سوپاپ برنجی

شیر یکطرفه پمپ آب

شیر یکطرفه پمپ آب از اجزایی همچون:

 1. بدنه
 2. درپوش
 3. فنر
 4. سوپاپ
 5. واشر

تشکیل شده که در خط تولید و مونتاژ شرکت آرساو پرسنل فنی و سخت کوش مجموعه با دقت تمام در تلاش اند تا شاهکاری از صنعت را برای شما به ارمقان بیاورند تا محصول تولید شده از بهترین کیفیت برخوردار باشد و در شان مصرف کننده ایرانی باشد.

شیر خودکار یا شیر یکطرفه کدام یک؟

در واقع شیرخودکار و شیر یکطرفه یک محصول هستند و از نظر کارایی شکل و شمایل هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند همچنین این محصول در بازار به نام های شیر یکطرفه یورک شیر یکطرفه سوپاپ برنجی شیرسوپاپی شیر یکطرفه پمپ اب شیرسوپاپی فنر دار شیر یکطرفه فنری و… شناخته می‌شود

دلیل نام گذاری شیر یورک این محصول اولین برند تولید کننده و وارد کننده این محصول است که شرکت یورک ایتالیا نام دارد و اما محصول تولیدی و نهایی آرساو والو (ایرانی)  بسیار با کیفیت تر و مقرون به صرفه تر از نمونه های خارجی می‌باشد

علائم خرابی شیر پمپ آب

 سر ریز کردن مخزن و یکسره شدن پمپ اب ازعلائم اشکار خرابی شیر یکطرفه است(ممکن است از خرابی شیر کنترل شناور نیز باشد) که به دلایل متفاوتی همچون خراب شدن اب بندی محصول و یا خرابی واشر و خورده ریزهای موجود در اب یا لوله کشی اشتباه می‌تواند صورت بگیرد که باید توسط متخصص کنترل و رفع عیب شود