شیر پکیجی

شیر پکیجی

شیر پکیجی جهت اتصال قطع و وصل جریان سیال بین یک اتصال و لوله بیشتر در ساختمان جهت کنترل جریان آب بر روی کلکتورها کاربرد دارد.

انواع شیر پکیجی تولیدی شرکت آرساو (ارس والو سابق)

شیر توپی روپیچ توپیچ (پکیجی) سبک و سنگین گروه صنعتی آرساو

 شیر پکیجی روپیچ توپیچ آرساو برای استفاده در تمامی سیستم های تاسیساتی کاربرد دارد. این شیرها از بهترین نوع آلیاژ برنج تولید شده اند. دبی بالای این شیر از به وجود آمدن افت فشار در سیستم تاسیساتی جلوگیری به عمل می آورد.

شیر توپی روپیچ توپیچ پکیجی آرساو در سایز ½، ¾ و ۱ اینچ تولید می شود و وزن این شیر ها به ترتیب ۱۷۲، ۲۸۲ و ۵۴۵ گرم است. فشار کاری این شیرها ۱۰ بار می باشد.

قطر داخلی در این شیر نیز به ترتیب ۱۵، ۱۹ و ۲۴ میلیمتر بوده و در قیاس با دیگر تولید کنندگان تفاوت زیادی دارد.

این محصول با کد ۱۰۶ و ۱۰۷ در لیست محصولات این شرکت قرار دارد.

شیر پکیجی فیلتردار آرساو

شیر و سه راه صافی پکیجی ارس والو جهت جدا كردن قطعات جامد همراه با جريان سيالات برای جلوگيری ايجاد صدمه به سيستم لوله كشی و تجهيزات مورد استفاده قرار می گيرد و کاربرد آن جهت جداسازی مواد زائد مخلوط در آب و بخار و سیال از جمله خوردگی ها ، تکه های جوش ، تکه های گسست ها و واشرها است.

از ویژگی های بارز شیر فیلتردار پکیجی برنجی آرساو می توان به دسته فلزی، مهره روی اورینگ با قابلیت آب بندی مجدد، سازگار با آب، روغن، نفت، گازوئیل اشاره نمود. همچنین این نوع شیر قابل استفاده با لوله های پلی اتیلن، لوله های سبز یا چند لایه، کلکتورهای گرمایش از کف و پکیج می باشد. قیمت مناسب شیر برنجی فیلتر دار آرساو یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب این محصول نسبت به محصولات مشابه آن است.

وزن شیر پکیجی فیلتردار در سایز ½ اینچ، ۲۶۵ گرم و با فشار کرای ۱۵ بار و در سایز ¾ اینچ ۳۹۳ گرم با فشار کاری ۲۰ بار می باشد.

جرم در مسیر رادیاتورها چگونه تشکیل می‌شود؟

بسیاری از رادیاتورهای گرمایش به علت کیفیت پایینی که دارند در اثر مرور زمان، فلزات و مواد داخلی آن از داخل رادیاتورها کنده شده و در مسیر حرکت آب قرار می‌گیرند و به داخل مبدل یا شیرآلات و شیلنگ‌های رفت و برگشت پکیج یا قطعات پکیج دیواری می‌روند و آسیب‌های جدی به پکیج می‌زنند.

وجود شن و ماسه در داخل مسیر لوله کشی پکیج در هنگام ساخت و ساز ساختمان که در بسیاری از مواقع حتی با شستشوی مدار نیز بیرون نمی‌آیند و در اثر مرور زمان از مسیر لوله کشی کنده شده و به داخل پکیج می‌روند.

راه حل آن استفاده از صافی پکیجStrainer در مسیر برگشت پمپ می باشد.

عدم استفاده از شیر فیلتر دار مشکلاتی همچون کاهش گرمای رادیاتور، سر و صدای پکیج، کاهش گرمای آب گرم مصرفی و سرد و گرم شدن آب در پکیج را به همراه دارد. استفاده از این محصول در سیستم لوله گذاری و تأسیسات، از صدمه دیدن سایر قطعات از جمله پمپ ها، دستگاه های اندازه گیری، شیرآلات، ادوات تنظیم کننده و… جلوگیری می کند.

صافی برگشت پکیج:

صافی برگشت پمپ پکیج یاStrainer یا صافی پکیج وسیله‌ای است که در مسیر برگشت رادیاتور در زیر پکیج دیواری و قبل از ورود آب رادیاتورها به پمپ و پکیج نصب می‌گردد و باعث می‌شود پس از خروج آب از رادیاتورها و قبل از ورود آب به پکیج توسط صافی که در Strainer وجود دارد ذرات معلق آن در داخل صافی باقی مانده و آب بدون جرم و شن و ماسه داخل پکیج دیواری برود.

نکته مهم این است که صافی ها باید به صورت دوره ای بازدید و تمیز گردند . در غیر اینصورت مواد زائد انباشته شده جلوی جریان آزاد سیال را می گیرد و در نتیجه افت فشار و عملکرد را موجب می شود .

ویژگی‌های یک صافی برگشت پکیج خوب چیست؟

  • برنجی باشد.
  • قطر آن در همه‌ی قسمت‌های صافی کمتر از “۴/۳ نباشد.
  • فیلتر صافی پکیج (فیلتر داخلی) محکم و با کیفیت باشد.
  • فیلتر داخلی صافی پکیج نه آنقدر ریز باشد که سریعا پر شود و نه آنقدر درشت باشد که شن و ماسه و سنگ ریزه را به راحتی از خود عبور دهد.
  • درپوش باز و بسته کردن فیلتر، به راحتی باز و بسته شود زیرا این درپوش در بسیاری از اوقات توسط مصرف کننده باید باز و تمیز شود لذا باید به راحتی و با یک آچار معمولی باز شود.

در حال نمایش یک نتیجه

...

محصول به لیست شما اضافه شد.